Fizjoterapia Uroginekologiczna
- Strona Główna
- Oferta
- Fizjoterapia
- Fizjoterapia Uroginekologiczna
Fizjoterapia uroginekologiczna Kraków – holistyczne wsparcie zdrowia intymnego
Fizjoterapia uroginekologiczna Kraków to specjalistyczna dziedzina, która skutecznie pomaga kobietom w różnych etapach życia, przywracając im komfort oraz pewność siebie.
Problemy, takie jak nietrzymanie moczu, parcia naglące czy obniżenie narządów miednicy mniejszej, mogą niestety znacząco obniżyć jakość życia, utrudniając codzienne funkcjonowanie oraz wpływając na samopoczucie.
Na szczęście, dzięki nowoczesnym metodom terapeutycznym, fizjoterapia uroginekologiczna może skutecznie zmniejszyć te dolegliwości, a w wielu przypadkach nawet całkowicie je wyeliminować, przywracając tym samym pełną sprawność oraz poprawiając komfort życia.
Wszechstronne podejście do fizjoterapii uroginekologicznej
Zdrowie intymne kobiet wymaga holistycznego spojrzenia, fizjoterapia uroginekologiczna, która łączy wiedzę, doświadczenie i indywidualne podejście do pacjentki.
W naszym gabinecie oferujemy kompleksowe wsparcie na każdym etapie życia, pomagając w odzyskaniu komfortu i pełnej sprawności.
Fizjoterapia uroginekologiczna w nietrzymaniu moczu
Dzięki zaawansowanym technikom terapeutycznym skutecznie pomagamy przy nietrzymaniu moczu, częstomoczu, parciach naglących i innych problemach z oddawaniem moczu. Pracujemy także z dysfunkcjami mięśni dna miednicy, które utrudniają kontrolę nad pęcherzem i powodują ból.
Stosujemy terapię manualną (zewnętrzną i wewnętrzną), terapię wisceralną oraz elektroterapię, np. prądy TENS i terapię TECAR.
Obniżenie narządów miednicy mniejszej
Fizjoterapia uroginekologiczna wspiera stabilizację narządów miednicy mniejszej, zmniejszając dyskomfort związany z ich obniżeniem i pomagając w przywróceniu naturalnej równowagi w ciele.
Dzięki precyzyjnie dobranym ćwiczeniom i technikom manualnym wspieramy funkcjonalność mięśni i zapobiegamy dalszemu pogłębianiu się problemu.
Fizjoterapia uroginekologiczna w zespołach bólowych miednicy
Stosując wielokierunkową terapię i współpracując z lekarzami oraz specjalistami, skutecznie pomagamy pacjentkom z przewlekłym bólem miednicy. Dzięki kompleksowemu podejściu wspieramy leczenie i poprawiamy jakość życia.
Fizjoterapia uroginekologiczna obejmuje terapię manualną (zewnętrzną oraz przez pochwę i/lub odbyt) oraz nowoczesną terapię TECAR. Połączenie tych metod pozwala znacząco zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować ból, pojawiający się samoistnie lub podczas aktywności fizycznej, oddawania moczu czy współżycia.
Fizjoterapia uroginekologiczna - rozszerzone wsparcie dzięki innym dziedzinom fizjoterapii
W naszym gabinecie fizjoterapia uroginekologiczna Kraków często łączy się z innymi obszarami fizjoterapii, by zapewnić kompleksową opiekę:
Ważna dla kobiet cierpiących na dolegliwości bólowe w obrębie miednicy – łagodzi napięcia i bóle pleców, które mogą być przyczyną lub skutkiem dolegliwości w obrębie miednicy.
Wspieramy aktywne kobiety, które pomimo dolegliwości w obrębie miednicy chcą pozostać aktywne lub wrócić do treningów po przerwie spowodowanej istniejącymi dysfunkcjami.
Leczymy urazy i kontuzje wpływające na funkcjonalność mięśni dna miednicy.
Jakie metody stosujemy w Mulitifizjo?
Nasze terapie opierają się na nowoczesnych i sprawdzonych technikach, które obejmują:
Trening mięśni dna miednicy
(z zastosowaniem terapii EMG biofeedback oraz USG sonofeedback lub bez): kompleksowe podejście uwzględniające m.in. ćwiczenia prawidłowej aktywacji i relaksacji mięśni dna miednicy, ćwiczenia zwiększające siłę, wytrzymałość, elastyczność i funkcję mięśni dna miednicy, dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentki oraz terapię behawioralną, skupioną na zmianie nawyków ruchowych i prawidłowym sposobie wykonywania codziennych czynności.
Jak przygotować się do wizyty?
Na pierwszą wizytę przyjdź z wypełnionym pęcherzem
- na tyle, na ile jest to możliwe (powinno być odczuwalne uczucie parcia na mocz).
Załóż wygodną odzież
(strój sportowy nie jest wymagany).
Zadbaj o higienę osobistą
aby czuć się komfortowo podczas wizyty.
Przygotuj dokumentację medyczną
np. kartę informacyjną z pobytu w szpitalu (wypis), dzienniczek mikcji (jeśli był wykonywany), wyniki istotnych badań laboratoryjnych, opisy badań obrazowych (USG MRI) itp.
Unikaj stosowania kremów i balsamów
na obszar poddawany terapii (wyjątkiem są sytuacje, gdy na zlecenie lekarza pacjent stosuje leki w postaci maści, żelu itp.)
Poinformuj fizjoterapeutę o istniejących obecnie infekcjach
albo stanach zapalnych, czy problemach skórnych, szczególnie w obszarze terapii.
Poinformuj fizjoterapeutę, jeśli jesteś w ciąży!
Skontaktuj się z nami
Jeśli zmagasz się z problemami wymagającymi fizjoterapii uroginekologicznej lub chcesz zadbać o profilaktykę zdrowia intymnego, zapraszamy do kontaktu.
Pomożemy Ci odzyskać komfort życia i pełną sprawność.